Genealogia - wieści genealogiczne

Temat: Wzmacn8iacz audio jaki se zrobic - jaki komplet
Witam Kumpel miał taki wzmacniacz na 2n3055 ale bardzo często padał, ten z zestawu do skladania wymaga kompleksowej modernizacji jeżeli miał by być podłanczany pod różne kolumny bez ryzyka spalenia samego wzmacniacza jak i kolumny, osobiście polecam hybrydy STK, sa modele idealne do twoich wymagań, a są w błędzie wszyscy ci któży twierdzą że hyrydy STK to nie wzmacniacze na tranzystorach bipolarnych(ale nie wymienialnych tranzystorch), rozebrałem jedną...
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic10037.htmlTemat: Wzmacniacz 2x50w do wykończenia
Witam, ostatnio dostałem od taty robiony przez niego kiedyś wzmacniacz na 2n3055 niestety jest niedokończony. Na pewno trzeba dać większe kondensatory zasilające, nie wiem jaki jest przedwzmacniacz. Czy wykańczanie tego projektu wogle ma sens? Chodzi oto żeby jakoś grało. Oto zdjęcia, obudowa też jest do zrobienia : końcówka mocy: przedwzmacniacz:
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1330405.html


Temat: Pierwszy wzmacniacz na lampach
Też miałem kiedyś grający wzmacniacz na 2N3055. Źródłem dźwięku były ceramiczne KCP (kondensator ceramiczny płytkowy) 100nf na wyjściu wzmacniacza (z układu Zoobl'a) -zrobił się z niego brzęczek piezo. Po wymianie na mkse wzmacniacz ucichł, grały już tylko głośniki.
Źródło: trioda.com/forum/viewtopic.php?t=10036